Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Obytné vozy Frankia

Frankia je německý výrobce vysoce kvalitních obytných vozů do 3,5 t i nad 3,5 t vyráběných na podvozcích Mercedes a Fiat-s Alko podvozky a to vždy s dvojitou podlahou tak,aby byly karavany použitelné i v zimě.

Základem vysoké kvality vozu je špičková nástavba. Nástavba je z vnějšku ze všech stran pokryta GFK (tvrzený plast proti poškození kroupy) uvnitř je polyuretan, nikoliv polystyrén (o 30% lepší tepelná izolace). Zevnitř vozu tenká překližka, hliníkový plech (odráží tepelné vlny,ztišuje nástavbu) a místo dřevěné nosné konstrukce uvnitř sendviče prvky z tvrzeného PU a hliníkových profilů. Tepelně izolovaná je vždy celá spodní podlaha, ve vytápěné dutině mezi spodní a horní podlahou jsou umístěny veškeré rozvody vody a odpadů, nádrže na odpadní a čistou vodu (Mercedes 270 l, Fiat 150 l), takže nemůžou zamrznout.

Frankia do 3,5 t, 4 osoby jízda, 4 osoby spaní (spouštěcí postel vepředu) - Frankia NEO.

Více na www.frankia.com

Frankia - modelové řady

Elektricky autonomní plně vybavený vůz na podvozku MB Sprinter 6V,190PS s 7st. automatickou převodovkou.
Zažijte svobodu užívat si každou chvíli.

FRANKIA staví karavany pro Mercedes-Benz více než 45 let a kombinuje to nejlepší z obou světů.

S každým rokem modelu FRANKIA dále vyvíjí své modely na vysoce kvalitním podvozku Mercedes-Benz s vysokým rámem a činí je ještě silnějšími.
Díky luxusní vložce a samozvané FRANKIA PLATIN dáváme této hvězdě nový rozměru nového Mercedes-Benz Sprinter s pohonem zadních kol se silným tahem.
Protože chceme, abyste se do cíle dostali co nejpohodlněji.

Více na  https://www.frankia.com/wohnmobile-und-reisemobile/frankia-platin

FRANKIA M-LINE

Všechny vozy FRANKIA RV na M-Line používají výkonný podvozek Mercedes-Benz Sprinter s pohonem zadních kol se silným tahem.
Co to pro vás znamená: výjimečný komfort bydlení, mnoho inovací FRANKIA, jedinečné modelové novinky.

Vrcholem řady 2020 je bezpochyby oblíbený T 7400 - polointegrovaný se sportovní přední stranou, nový design exteriéru a interiéru.
Luxusní komfortní sedadla SKA, panoramatická střecha, vnitřní výška 2,03 m. v. m.
Unikátním půdorysem je FRANKIA I 7400 PLUS, protože zde se obrovská skupina sedadel FRANKIA setkává se silným vozem Mercedes-Benz Mercedes-Benz Sprinter.

Nechte se inspirovat ...

Více na https://www.frankia.com/wohnmobile-und-reisemobile/frankia-m-line

FRANKIA TITAN

Frankia s označením TITAN je něco jako PLATIN a to v menším provedení. Není postaven na podvozku MB Sprinter, ale na podvozku Fiat Ducato Al-ko.

FRANKIA TITAN Vám dává svobodu objevovat nejkrásnější zákoutí světa - nezávisle a mimo halvní tahy.
Protože v populárním modelu all-in-Fiat je vaše osobní upgrade: bezstarostný technologický balíček, exkluzivní cestovní komfort a mnoho zvláštních doplňků v sérii.

FRANKIA TITAN nabízí perfektní půdorys pro každý požadavek.
Ať už je výklenek nebo integrovaný - máte svobodu rozhodnout, jak chcete žít a cestovat.
Vrcholem série 2020 je FRANKIA I 890 GD-B TITAN s velkou skupinou sedících barů, luxusním interiérem o délce téměř 9 metrů, nepřetržitou světlou výškou 2,03 ma lůžky XXL o délce 2,10 m!
Sekce bar-salonek může být použita pro stravování a relaxaci, stejně jako ideální jako multimediální pracoviště.
Integrovaný prostor se třemi zásuvkami a přidržovacími zařízeními poskytuje prostor a připojení pro chytré telefony, notebooky a další.

Více na https://www.frankia.com/wohnmobile-und-reisemobile/frankia-titan

FRANKIA F-LINE

Obytná vozidla na podvozcích Fiat Ducato Al-ko.

Již více než 30 let se spoléháme na silné partnerství s Fiatem.
Ducato v kombinaci s hlubokým rámem AL-KO cává svobodu neustále realizovat nové nápady.

Máte tedy na výběr: mezi integrovanými nebo výklenky, 20 půdorysů v šesti délkách a osm modelů PLUS se skupinou kulatých sedadel FRANKIA.
Každý model naší řady FRANKIA F-Line s dvojitou podlahou 35 cm, který lze naložit téměř ve všech půdorysech, je skutečným zázrakem úložného prostoru.

Na co se můžete těšit v novém modelovém roce FRANKIA F-Line? Bezpečná při ještě větší radosti z jízdy s novou, výkonnější generací motoru od společnosti Fiat.
Ještě větší výkon pod kapotou také těží z řady FRANKIA F-Line I 890 GD. Prémiová vložka je nyní k dispozici v nové verzi půdorysu s luxusní skupinou sedadel v baru (F-Line I 890 GD-B).
 
Více na https://www.frankia.com/wohnmobile-und-reisemobile/frankia-f-line

FRANKIA NEO

Jedná se o úplně nový polointegrovaný vůz na podvozku Mercedes Sprinter s ALKO podvozkem (snížený zadní rám), do 3,5 t pro 4 osoby na jízdu. Vůz,který má dvojitou vyhřívanou podlahu, je 698 cm dlouhý, 290 cm vysoký a jeho pohotovostní hmotnost včetně řidiče, 90% nafty, 20 l vody a 15 kg plynu je 3025 kg, takže má doložnost 475 kg. V základní ceně 62900,-EURO bez DPH je 2,2 l čtyřválec 414 CDI s 143 PS,za příplatek lze i 177 PS. Lze také objednat devítistupňovou automatickou převodovku, aktivní tempomat moderní velký displej s hlasem v češtině ovládanou navigací MBUX, aktivní tlumiče a spoustu dalších asistentů.

NEO má spoustu novinek a zajímavých řešení:
ALKO podvozek, NEO je jediný OA v této třídě se zadními dveřmi do velké garáže, dynamické zadní blinkry (jako Audi), na svou třídu extrémě velká koupelna s inovativním výsuvným WC a umyvadlem, 7zónové matrace s línou pěnou na speciálním roštu, oboustranně otevíratelné dveře do lednice, nový moderní design nábytku a spoustu dalších věcí.

Závěr: momentálně nejlepší podvozek s předním náhonem pro obytné vozy Mercedes Sprinter a kvalitní německá nástavba od Frankie dává záruku, že to bude vynikající obytný vůz.

Vůz bude k vidění v listopadu v Brně na výstavě, k jeho prohlídce v Německu ve Frankii od teď kdykoliv je možno se u nás objednat a můžete si ho již teď objednat s dodacím termínem září 2019.

Více na https://www.frankia.com/wohnmobile-und-reisemobile/frankia-m-line-neo

Odebírejte Toptrade newsletter

Budete dostávat zajímavé informace ze světa obytných vozů.