Obytné vozy Frankia

Frankia je německý výrobce vysoce kvalitních obytných vozů do 3,5 t i nad 3,5 vyráběných na podvozcích Mercedes a Fiat-s Alko podvozky a to vždy s dvojitou podlahou tak,aby byly karavany použitelné i v zimě.

Základem vysoké kvality vozu je špičková nástavba:Technicky je senvič nástavby zvnějšku ze všech stran pokryt GFK ( tvrzený plat proti poškození kroupy ) uvnitř je polyuretan,nikoliv polystyrén ( o 30% lepší tepelná izolace ) zevnitř vozu tenká překližka,hliníkový plech (odráží tepelné vlny,ztišuje nástavbu )a místo dřevěné nosné konstrukce uvnitř sendviče prvky z tvrzeného PU a hliníkových profilů.Tepelně izolovaná je vždy celá spodní podlaha,ve vytápěné dutině mezi spodní a horní podlahou jsou umístěny veškeré rozvody vody a odpadů,nádrže na odpadní a čistou vodu ( MercedeS 270 l,Fiat 150 l ), takže nemůžou zamrznout.

Frankia - modelové řady

  1. FRANKIA PLATIN - Elektricky autonomní plně vybavený vůz

FRANKIA M-LINE - PRO TY CO CHTĚJÍ VÍCE

Frankia M-LINE označení pro podvozek Mercedes Benz-Sprinter

FRANKIA TITAN - PRO TY CO CHTĚJÍ VÍCE

Frankia s označením TITAN je něco jako PLATIN a to v menším provedením. Není postaven na podvozku MB- Sprinter, ale na podvozku Fiat Ducato Al-ko.

FRANKIA F-LINE A-CLASS - PRO TY CO CHTĚJÍ VÍCE

Frankia vozidla s označením F-Line jsou vozidla na podvozcích Fiat Ducato Al-ko.

FRANKIA SELECTION LOW-PROFILE - PŘIPRAVENA NA VÁŠ VÝLET

Frankia Selection jsou vozidla označená do 3,5t. Patří sem jak integrovaná vozidla, tak i polointegrovaná s celkovou váhou 3.500kg.

Odebírejte Toptrade newsletter

Budete dostávat zajímavé informace ze světa obytných vozů.